law_6-compressor

پاک فن

شرکت پاک فن به کوشش زنده یاد مهندس منصور احمدی ندوشن  دانش آموخته  کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تهران ،  در سال 1353  فعالیت  خود را در صنعت غذای کشور برای ایجاد ارتباط بین علم، دانشگاه و صنعت آغاز نمود.

از سوابق مهندس احمدی موسس شرکت پاک فن   میتوان به تدریس رشته غلات در  دانشگاه شهید بهشتی و تربیت مدرس، رئیس جلسات استاندارد و تدوین استاندارد های گندم و آرد ،همکاری به عنوان مشاور علمی برندهایی همچون ویتانا، نان قدس رضوی ، آناتا  همچنین تاسیس شرکت نام نیک با برند آشنا و…  اشاره کرد.

شرکت پاک فن در راستای خدمت صادقانه  فعالیت خود  را به جهت افزایش استاندارد های کیفی مواد غذایی بیش از 40 سال پیش آغاز نمود و با وارد کردن دستگاه های فوق پیشرفته آزمایشگاهی از برترین برندهای دنیا در صنعت غذا ، همکاری و گرفتن نمایندگی انحصاری از کمپانی هایی نظیر  برابندر آلمان که با بيش از 95  سال سابقه مشهورترين و تنها كمپاني در جهان است كه كليه دستگاه‌هاي لازم جهت آزمايش خواص رئولوژیکی غلات و آرد گندم را طبق استاندارد بين المللي AACC آمریکا و ICC اروپا ساخته و در تمام كشورهاي جهان مورد استفاده كارخانجات آرد و مراکز تحقیقاتی قرار میگیرد ، كمپاني معروف کمپانی استیبل میکروسیستمز انگلستان سازنده دستگاه‌هاي بسياردقيق و پيشرفته تکسچر آنالایزر با توجه به اهميت و گسترش سنجش و آناليز بافت دردنیا که در اکثر واحد های تولیدی و تحقیقاتی و دانشگاه های سراسر کشور مورد استفاده قرار میگیرد. و همچنین نوازینا سوئیس سازنده دستگاه های پیشرفته اندازه گیری واتر اکتیویته در صنعت کیک و کلوچه، محصولات گوشتی، مواد داروئی و تاثیرات آن بر ماندگاری طولانی مدت محصول در عین حفظ سلامت مصرف کننده با کاهش میزان مصرف مواد نگهدارنده در صنایع غذایی، همواره در جهت بهبود کیفیت مواد غذایی حرکت کرده است.

اکنون بعد از گذشت نزدیک به نیم قرن همچنان رد پای مهندس احمدی  در صنعت باقیست و یادگار ایشان همچنان پیشرو در این صنعت به فعالیت خود ادامه میدهد.

شرکت پاک فن رسالت خود را بر مبنای مشاوره علمی و بومی سازی دانش به مشتریان بنا نهاده و با برگذاری سمینار ها و دوره های آموزشی تخصصی در دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی معتبر در کشور با حضور اساتید مطرح بین المللی در حوزه صنعت آرد و فراورده های آردی پرداخته و سعی بر آن داشته که همواره ارتباطی موثر بین دانشگاه و صنعت ایجاد کرده تا مشتریان بیشترین بهره برداری از دستگاه و تجهیزات این کمپانی ها را داشته باشند.

جهت به روز رسانی و اگاهی بیشتر مشتریان با حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ، ارتباط با مشتریان را حفظ نموده است و همواره آخرین علم و دانش روز دنیا را بومی سازی نموده و جدیدترین تکنولوژی ها را در اختیار مشتریان قرار  داده است / میدهد

معرفی برخی از کمپانی‌ها

Brabender

بیش از 40 سال Brabender Messtechnik، در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های آزمایشگاهی برای پلاستیک و صنایع تولیدی، فعال بوده است. این دستگاه‌ها به مشتری کمک می کند تا پروسه تولید را بهینه کند.

برخی از دستگاه‌های این کمپانی:

  • دستگاه‌های رطوبت‌سنج
  • ویسکوزیته
  • اندازه‌گیری مداوم در خمیرها و مایع‌ها

Brabender

كمپاني برابندر با بيش از 90  سال سابقه مشهورترين و تنها كمپاني در جهان است كه كليه دستگاه‌هاي لازم جهت آزمايش خواص رئولوژیکی غلات و فرآورده هاي آن را طبق استاندارد بين المللي مانند AACC امريكا ، ICC اروپا و ISO بين المللي و استاندارد اروپا ساخته و در تمام كشورهاي جهان مورد استفاده كارخانجات ، آزمايشگاه‌ها ، مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها مي باشد. در ايران نيز از حدود 40 سال قبل دستگاه‌هاي اين كمپاني مشهور مورد استفاده كارخانجات بزرگ ،دانشگاه‌ها ،موسسات استاندارد،اداره‌های غذا و دارو و مراکز تحقیقاتی می‌باشد.

Mühlenchemie

کمپانی Mühlenchemie با قدمت نزدیک به 100 سال دانش کاملی از عملکرد آنزیم ها و کاربردهای آن ها را کسب کرده است و آنزیم های خالص و همچنین ترکیبات آنزیمی با عملکرد اختصاصی تولید می کند که برای استانداردسازی رئولوژی و پخت آرد در صنایع مختلف از جمله آردسازی و نانوایی و قنادی کاربرد دارند. 

100 میلیون تن از تولید آرد کل دنیا که بیش از 20 درصد آرد تولید شده سالانه است، با استفاده از مواد اولیه این کمپانی استاندارد و بهینه شده  و از نظر ارزش غذایی بهبود یافته اند.

Hauschild SpeedMixer®

از سال 1974 شرکت مهندسی Hauschild روشی خلاقانه برای مخلوط کردن ترکیبات و مواد مختلف  برای کاربردهای متفاو ت در سراسر جهان ارائه داده است.

میکسرهای پرسرعت Hauschild از پرکاربردترین تجهیزات در آزمایشگاه های سراسر جهان که مخلوط کردن بخش مهمی در روند تحقیق وتوسعه آنهاست می باشد.

با استفاده از میکسرهای پرسرعت Hauschild فقط در عرض چند دقیقه می توان مخلوطی از چند ماده بدون حباب هوا، مانند مایعات، خمیرهای با ویسکوزیته بالا و پودرها به دست آورد.

novasina

كمپاني مشهور نوازینا سوئیس سازنده دستگاه های پيشرفته اندازه گيري واتر اكتيويته Water Activity جهت تعيين زمان ماندگاري مواد غذايي مانند كيك ، كلوچه ، محصولات گوشتی و مواد داروئی و غيره ميباشد كه مورد استفاده کارخانجات سازمان های دولتی و مراکز تحقیقاتی میباشد.
دستگاه های دقیق و پیشرفته واتر اکتیویته ساخت این کمپانی با استفاده از سنسور الکترونیکی اختراع خود کمپانی از یک سیستم بسیار دقیق جهت اندازه گیری واتر کتیویته استفاده می کنند که این دستگاه ها را نسبت به سایر مدل ها برجسته ساخته است.

Stable micro systems

با توجه به اهميت و گسترش سنجش و آناليز بافت كمپاني معروف Stable Micro Systems انگلستان معروفترین سازنده دستگاه‌هاي بسياردقيق و پيشرفته سنجش و آناليز بافت (Texture Analyzer) –تکسچر  آنالایزر -در جهان میباشد. سالها است دستگاه‌های ساخت این کمپانی معروف در كشورهاي مختلف مورد استفاده صنايع ، آزمايشگاه‌ها ، دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي ميباشد و با استفاده از اين دستگاه‌ها جهت سنجش و آناليز بافت و كنترل مواد در مراحل مختلف توليد و کنترل کیفی ،کیفیت محصولات را به بالاترين حد كيفيت ارتقا داده است.

Dickey john

كمپاني ديكي جان اولين طراح و سازنده دستگاه NIR در جهان است كه به‌طور بسيار گسترده در بازار جهان عرضه شده است و سال‌ها است مورد استفاده كارخانجات، آزمايشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي ميباشد و بالاترين فروش دستگاه NIR در جهان را دارد.
در ايران دستگاه NIR ساخت اين كمپاني مورد استفاده كارخانجات آرد،پژوهشکده غلات در استان‌های مختلف،اداره غذا و دارو و موسسات استاندارد می‌باشد.

Zeutec

این کمپانی سازنده دستگاه های پیشرفته NIR جهت صنایع مختلف غذایی بخصوص آرد و غلات، صنایع شیمیایی،صنایع داروئی و آرایشی و …می‌باشد.
این دستگاه‌ها بسیار دقیق و پیشرفته بوده و تمام مراحل اپراتوری و کالیبراسیون توسط نرم افزار انجام میگیرد.
دستگاه مجهز به ظروف مختلف اندازه‌گیری جهت نمونه‌های مختلف بوده و به این ترتیب قادر به آنالیز هر نوع نمونه می‌باشد.

escolabor

escolabor

كمپاني اسكولابور يكي از معروف‌ترين سازندگان دستگاه‌هاي مختلف جهت ساخت و توليد در اشل‌هاي آزمايشگاهي،نيمه صنعتي و صنعتي جهت انجام انواع آزمايش‌ها ، پژوهش‌هاي علمي و كاربردي ميباشد كه در سراسر جهان و از جمله ايران در واحدهاي صنعتي ، دانشگاه‌ها ، مراكز تحقيقاتي در رشته‌هاي شيميايي ، پتروشيمي ، پليمر ، داروئي ، مواد آرايشي و بهداشتي ، مواد غذايي ، رنگ و لعاب مورد استفاده مي‌باشد.

TEWS

کمپانی تیوز با بیش از 25 سال تجربه، دسـتگاه های بسیار دقیق رطوبت سنج  و دانسـیته را براساس روش ماکرویو ساخـته است.

دستگاه های اندازه گیری دقیق رطوبت و دانسیته ، به روش ماکروویو نتایج قابل اعتماد و قابل تکرار می دهند.

دستگاه های مختلف ساخت این کمپانی ، قابل استفاده در آزمایـشگاه ، یا بـصورت آنلاین روی خط تولـید با اپراتوری آسان ، قابل اتصال به کامپیوتر، نتایج دقیق مربوط به رطوبت و وزن مخصوص را اعلام می کنند.