گزارش نمایشگاه آرد و نان IBEX 2019

 

نمایشگاه آرد و نان در سال 1386 برای اولین بار در ایران برپا شد. به واسطه اهمیت آرد و فراورده های آردی بخصوص نان و مصرف بالای این محصول در ایران، توجه به این صنعت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. برپایی نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های تخصصی در این زمینه نشان از اهمیت بسیار بالای این محصول در سبد غذایی خانوار است.

امسال همانند سال های قبل دوازدهمین نمایشگاه IBEX در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار گردید، همزمان شدن این نمایشگاه با نمایشگاه شیرینی و شکلات، بازدید بهتری را نسبت به سال‌های قبل رقم زد.

به دلیل توجه بسیار زیاد مصرف‌کنندگان به کیفیت نان، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند بستر مناسبی جهت ارتباط بین بخش‌های مختلف در صنعت آرد و نان بوده و این ارتباط و همکاری در بخش های مختلف از جمله تولید، مواد اولیه، ازمایشگاه، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دید همگان را برای تولید نان با کیفیت باز خواهد کرد.

شرکت پاک فن با قدمتی نزدیک به نیم قرن از ابتدای برگزاری نمایشگاه IBEX درسال 86 تا کنون بعد از گذشت 12 سال در تمامی دوره‌ها با حضور پررنگ خود متوالی خود در این نمایشگاه، ارتباط با مشتریان را حفظ کرده و همواره سعی بر این داشته است تا با ارائه آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا سهم کوچکی در بهبود کیفیت آرد و نان کشور داشته باشد.

علی‌رغم مشکلات تحریمی چه در دوره قبل و چه در حال حاضر، تیم پاک فن ارتباط با مشتریان در صنعت و دانشگاه را قطع نکرده است و با حضور مستمر خود در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های داخلی و خارجی براساس سیاست دیرینه شرکت حمایت از مشتریان و ارتباط موثر با آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده است و با جدیت علی‌رغم تمامی مشکلات پیش‌رو به راه خود ادامه خواهد داد.

امسال برای دوازدهمین سال متوالی به همراه کارشناس فنی کمپانی Brabender آلمان در کنار مشتریان عزیز و وفادار بودیم.

با توجه به اهمیت کیفیت محصولات غذایی به خصوص آرد و فرآورده‌های آردی به ویژه نان، کنترل کیفی با ابزار و دانش به روز دنیا ضروری و اجتناب ناپذیر می‌باشد. بدون ابزار تشخیص  دستگاه های آزمایشگاهی دقیق، تولید کننده مجبور است محصول خود را با چشم بسته و بدون کیفیت ثابت تولید کند و بعد از تولید در حجم بالا کیفیت محصول نهایی را بررسی کند و در صورت مناسب نبودن حجم زیادی از مواد اولیه که این روزها از قیمت بسیار بالایی برخوردار است از بین میرود. اما با داشتن دستگاه های آزمایشگاهی بسیار دقیق میتوان حتی به حجم دقیق محصول نهایی قبل از تولید هم دست یافت. علاوه بر این آنچه مشتری میخواهد کیفیت یکسان از یک محصول میباشد با استفاده از این تجهیزات میتوان حتی در صورت نوسان کیفی بسیار بالا مواد اولیه کیفیت محصول نهایی را یکسان نگه داشت.

در چندین سال اخیر شاهد توجه بسیار زیاد صنعتگران به اهمیت آزمایشگاه و کنترل کیفی محصولات تولیدی بر اساس تکنولوژی های به روز بوده‌ایم که قدمی بسیار مثبت جهت تولید محصول یکنواخت با کیفیت ثابت بوده است.

در شرایط دشوار تحریم و شوک اقتصادی، نیاز به حمایت مسئولین و دست‌اندرکاران این صنعت از بخش‌های مختلف محسوس تر از گذشته میباشد.

در پایان قدردان همه مشتریان وفادار که در کنار ما بودند و با حضور گرمشان در این نمایشگاه مانند سالهای گذشته  دلگرمی ما بودند هستیم.