گندم،آرد، اهمیت اطلاع از خواص رئولوژیکی

خمیر حاصل از گندم به تنهایی توانایی نشان دادن خواص رئولوژیکی که برای تولید نان لازم است را دارد سختی و رفتار ویسکوالاستیک خمیر بستگی به ماتریکس پروتئین دارد. به طور معمول پروتئین گندم به پروتئین غیر گلوتنی (20-15%) و پروتئین گلوتنی (85-80%)طبقه بندی می شود.گلوتن ترکیب گلیادین و گلوتنین می باشد.

متن کامل

نقش و اهمیت واتراکتیویته

واتر اکتیویته فاکتور حیاتی جهت کنترل زمان ماندگاری
واتر اکتیوته ضریبی است که با رطوبت اشتباه گرفته می شود.
واتر اکتویته میزان آب آزاد در محصول میباشد،در حالیکه رطوبت مجموع آب آزاد و آب درگیر میباشد.
واتر اکتیوته از نظر کنترل زمان ماندگاری اهمیت دارد ،در حالیکه اندازه گیری رطوبت از نظر کنترل زمان ماندگاری از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

متن کامل

سنجش بافت

هزاران سال است که غلات در ردیف محصولات مهم خوراکی بخصوص جهت تولید مواد غذائی انسان قرار گرفته است و در اکثر نقاط جهان منبع تامین خوراک انسان و بمیزان کمتری غیر خوراک انسان به شمار می رود. زراعت عمده غلات شامل گندم ، جو ، برنج ، چاودار ، ذرت سورفوم(Sorghum) ، جو دو سر (oats) و ارزن میباشد. میزان مصرف انواع غلات و فرآورده های آنها همیشه و در همه جا یکسان نبوده و نیست.

متن کامل

تفاوت آسیاب Junior و Sedimat

تفاوت کاربردی این دو آسیاب قدرتمند کمپانی برابندر به نوع آرد تولیدی این دو آسیاب بر‌می‌گردد.

با استفاده از آسیاب Junior کاربر می‌تواند آردی مشابه آرد تولیدی در خط تولید خود را با تنظیم فاصله غلتک‌های این آسیاب در مقیاس آزمایشگاهی تولید کند که آرد تولیدی از این آزمایش بسته به نوع الک مورد استفاده در آسیاب و فاصله تنظیم‌شده غلتک‌ها و همچنین رطوبت گندم مورد استفاده، متفاوت باشد.

متن کامل